Карате є бойовим мистецтвом. Дуже важливо правильне виховання учнів, ставлення спортсменів між собою всередині школи. Володіючи прийомами карате, учень не должне нанести шкоди іншим людям. Є певні встановлені правила, вироблені за багато років, які використовуються в карате. Тренування починається з привітання.
Для привітання та надання поваги в школі карате використовується два види поклону. Низький уклін в положенні сидячи і високий уклін зі стійки мусубі-дачі.
Низький уклін - це найбільш шанобливе вітання. Він робиться на початку тренування, коли учні вітають вчителя, свою школу, спортивний зал, де вони будуть тренуватися. Низький уклін робиться в кінці тренування. Учні дякують вчителя за проведену тренування, зал за можливість тренуватися, школу карате, за те, що вона об'єднала всіх учнів.
Учні шикуються в ряд зліва направо. Першими стоять учні, які досягли найбільших успіхів. Спочатку чорні пояси, потім коричневі, потім далі за зменшенням.
Високий уклін - це уклін з положення стоячи. Робиться в стійці мусубі-дачі. П'яти разом, носки нарізно. Корпус прямої. Робиться при вході в зал, при виході із залу, при зверненні до вчителя, при початку і оканчании спарингу.
РЕЙ-вітання, ввічливість, вдячність. У бойових мистецтвах поняття "рей" - має першорядне значення. Це прявленія ввічливості, пристойності, поваги і щирості. У бойових мистецтвах рей має важливе філософське значення.
Формально в бойових мистецтвах існує кілька різновидів привітань. Прийнято розрізняти вітання стоячи і вітання сидячи. Залежно від мети вітання є такі його різновиди:
Шомен- ні -рей - уклін, адресований фасадної сторони додзьо
Сенсей- ні- рей - поклін, адресований майстру
Шихан-ні- рей - поклін, адресований майстру
Отагай-ні-рей- уклін, яким обмінюються один з одним
Семпай-ні- рей- уклін, адресований старшому
Дза-рей- вітання сидячи
Ріцу-рей- вітання стоячи
Традиційне вітання в будо засновано на повазі до предків і божествам. Воїн, який схилився перед Камідзі, почитає те, що вище за нього. Той же сенс має вітання, яким починають і закінчують кожну ката. Це схиляння перед вищими силами дуже добре характеру дух будо. Воно розвиває в людині повагу до життя. Це перший крок на шляху до осягнення духу будо: перший поєдинок, який належить виграти, це поєдинок з самим собою.
Шомен- ні -рей
Це вітання виконується на початку і в кінці заняття. Вчителі та учні після медитації в Сейдзі вітають передню стіну додзьо. Сенс цього вітання виражається в наступному філософському принципі: перш ніж людина звернеться до мирських справ, він повинен вшанувати то, що вище і значніше, ніж він. У випадку з будо- ідеал, втілений у відношенні з додзьо "вічним учителем" і бойовим мистецтвам. Саме тому в додзьо на стіні шомен зазвичай висить портрет велікіго покійного майстра. Схилитися перед чим-небудь, визнати що-небудь вище і значніше, ніж ти сам, - подібні вчинки виховують в людині, що займається бойовими мистецтвами справжнє ставлення до життя. Тут навіть не важливо, чому ти поклоняешься- ідеалу, всесвіту або богу. Перша таємниця будо полягає в вірі в щось, що вказує людині, тобто його "я", покладений йому межа і відкриває для нього шлях, що веде до зрілості і мудрості. Будь-яке інше ставлення до бойових мистецтв негідно людини і протиприродно.
Сенсей- ні- рей
"Сенсей- ні -рей" - це вітання, адресоване майстру, людині, який є зберігачем традицій. Звання сенсей дається зовсім не кожному, хто викладає бойові мистецтва. Так прийнято називати лише людини, який безоглядно присвятив все своє життя пошукам шляху (до). Вітаючи його, учень схиляється зовсім не перед конкретною людиною, а перед принципом "вічного вчителя" .Це вітання, лише одне виразів покірності перед ідеалом. Сам по собі сенсей, як звичайна жива людина, нітрохи не вище свого учня. Він схиляється перед ідеалом, і це запорука того, що смирення прорости в його власній душі душу майстра.
Отагай-ні-рей
"Отагай-ні рей" - це третя форма вітання, що практикується під час занять. "Отагай" символізує єдність, цілісність і має на увазі ті взаємозв'язку, яку утримують гармонію і єдності в цілості й схоронності. Привітання "отагай-ні рей" адресується товаришам по додзьо; воно висловлює повагу, з яким кожна людина повинна ставитися до себе подібного. Це вітання виконують перед початком занять, перед разучваніем комбінацій і після закінчення вправ, перед поєдинком з спаринг-партнером і по його закінченні, у відповідь на помощ, надану товаришем по школі, або зустрічаючи гостей, які прийшли займатися в додзьо