
У багатьох стилях карате майстра часто використовують слово "осу" або "ос" для вираження свого ставлення до процесу навчання. Існує безліч тлумачень значення цього слова і його походження. Нижче наводяться деякі з найбільш поширених.
За відомостями з Хонбу додзьо Ситора карате, слово "Осу" походить від кандзі "О" і є вербалізацією неявній концепції "О-Нін". Буквально "О" означає "штовхати, натискати, тиснути". "Нін", навпаки, означає "переносити, виносити, чинити опір". Таким чином, є очевидна протидія двох сил., Одна з яких тисне, а інша чинить опір цьому тиску. Це слово вимовляють під час обміну привітаннями між старшими і молодшими при вході в додзьо, перед виконанням ката і після отримання вказівок від свого вчителя.
Слово "Осу" - це друге, рідко використовується читання ієрогліфа "Синобу", який має значення "терпіти".
У карате слово "Осу" використовується як вітання, а також часто замінює висловлювання на кшталт "так, згоден, добре і вибачте мене". Молоді каратека ніколи не кажуть «так» своїм старшим, а використовують слово "Осу" замість цього.
Згідно майстру Ямадзаки Терітомо, який був чемпіоном Першого Всеяпонського Відкритого Турніру з карате від Кіокушин Кайкан (1966), слово "Осу" має "десять тисяч значень, що виражають прагнення боротися незважаючи ні на що, долаючи на своєму шляху фізичні, розумові і духовні перешкоди, а також означає шанобливі стосунки між старшими і відповідальність за взяті на себе зобов'язання для молодших ".
Згідно Камерону Квін, відомому австралійському каратека, який провів три місяці, як ути-деси в додзьо Ояма Масутацу, "це слово охоплює безліч значень, а в самому простому розумінні означає" стійкість під тиском ". Це слово виражає філософію карате. Хороший учень, як очікується, повинен мати "дух Осу", щоб пізнати суть карате.
"Осу" означає "терпіння, повагу і високу оцінку". Щоб розвивати сильне тіло і сильний дух, необхідно піддатися жорсткої тренуванні, яку витримати важко. Каратека доводиться змушувати себе і "підштовхувати" до того, що він вважає своїм межею. Йому хочеться зупинитися, але потрібно боротися зі своєю слабкістю і змусити себе перемогти. Щоб зробити це, каратека повинен проявити завзятість, волю, а перш за все, терпіння. Це терпіння є "Осу".
Причина, по якій каратека піддає себе жорстким тренуванням в тому, що каратека піклується про самого себе. Така турбота є ознака того, що каратека поважає себе. Це самоповагу розвивається і перетворюється в повагу до свого інструктора і товаришам. Коли каратека входить в додзьо, він кланяється і каже "Осу". Це означає, що він поважає своє додзьо і свого часу, який він витрачає на тренування там. Це повага є "Осу".
Під час тренування каратека підбадьорює себе і змушує себе працювати, як можна більше. Коли він закінчує тренування, то він кланяється своєму інструкторові і своїм товаришам і каже "Осу" ще раз. Він робить це з поваги до них і з почуття вдячності. Це почуття вдячності є "Осу".
Таким чином, слово "Осу" - це дуже важливе слово в карате. Воно виражає терпіння, повагу і вдячність. Все каратека використовують слово "Осу", тому що воно нагадує їм про ці важливі якості.
Петер Урбан, засновник стилю Годзю США, який був ути-деси в будинку знаменитого майстра Ямагуті (Годзюкай), стверджує, що саме Ямагуті Гоген ввів слово "Осу" в практику карате. Слово "Осу" було загальним "паролем" для всіх випускників Імператорських Військових Училищ, за яким вони пізнавали один одного. Подібні "паролі" існують у багатьох навчальних закладах. Залежно від ситуації, слово "Осу" означає "так, привіт, прощай, тримай удар, терпи". Це - "внутрішнє" слово.